Газове опалення з кожним роком стає все більш витратним з економічної точки зору. Підвищення цін на газ диктується поступовим зменшенням кількості видобутого блакитного палива. Альтернатива газовому опаленню – застосування дизельних електричних та твердопаливних котлів, дозволяють не тільки ліквідувати прив’язку абонентів до газових магістралях, але і значно заощадити в опалювальний сезон.

Альтернативне опалення – це застосування новітніх автоматизованих систем теплопостачання, які відрізняються економічністю, високою надійністю і ефективністю. Альтернативне опалення насамперед вигідно приватним домовласникам, які проживають на значній відстані від прокладених газопроводів.

Дизельні котли є найбільш мобільною, але найбільш дорогою альтернативою газовому опаленню. Установка дизельного котла обходиться дешевше монтажу теплової установки іншого типу. Котли на дизельному паливі відрізняються високим ККД і легкістю в управлінні. Недоліки дизельних котлів – необхідність проведення регулярного технічного обслуговування та висока вартість палива.

Електричні котли вважаються відносно непоганою альтернативою газовому опаленню. Монтаж електричного опалення відрізняється простотою, експлуатація електричних котлів зручністю і надійністю. Широкий діапазон регулювань дозволяє гнучко налаштувати електричну систему опалення на певну ступінь обігріву кожної кімнати. Електричне опалення має високий ККД (близький до 100%) і малі габарити, що дозволяє розмістити його в будь-якому приміщенні. Недоліки електричних

 

котлів нівелюють всі їх переваги – до них відносять високу вартість електроенергії, залежність від стабільних показників мережі і велику споживану потужність.  Тарифи на електроенергію змушують мешканців вдаватися до використання енергозберігаючих приладів, але електричний котел економним назвати не можна – для роботи навіть найменшому агрегату постійно потрібні кілька кіловат електроенергії.

Економічні твердопаливні котли – найкраща альтернатива газовому опаленню.  ККД котельного обладнання, що працює на твердому паливі, становить 80-95% при широкому діапазоні видів споживаного палива.  Ця обставина робить котли на твердому паливі найбільш затребуваними на сьогоднішній день.

Твердопаливні котли відрізняються високою надійністю, малою чутливістю до зміни видів палива (вони однаково добре спалюють дрова, пелети, тріску, брикети, торф, лушпиння), зручністю і економічністю.

Твердопаливні котли бувають наступних типів:

  • прямого горіння;
  • тривалого горіння;
  • піролізні котли;
  • пелетні котли.

Наявність автоматики значно полегшує заправку котлів паливом (піролізних – раз в дві доби, тривалого горіння – раз в два тижні, пелетних – в безперервному режимі) і дозволяє контролювати процес горіння для найбільш ефективного використання сировини.

Використання опалювальних систем на твердому паливі дає можливість істотно економити (до 60% коштів);   великі терміни служби (до 25 років) таких систем гарантують їх швидку окупність.  Широкий діапазон показників потужності дозволяє підібрати твердопаливний котел для житлових і виробничих приміщень будь-якої площі.

Переваги найсучаснішого рішення – високотехнологічних пелетних твердопаливних котлів полягають в найвищому ККД (90%),

зручному завантаженню, стабільності технічних показників, економічності і швидкої окупності.

Без категории

Коментарі вимкнені