Деревні пелети – екологічно чисте тепло

 

Деревні пелети або паливні гранули – це біопаливо, створюване в процесі переробки відходів деревообробної та сількогосподарської промисловостей.  Все те, що раніше перегниває на звалищах або утилізувалося з мінімальною ефективністю, тепер служить на користь людям.  Сировиною для подібних паливних гранул, може бути все, що виросло за допомогою ультрафіолету.  Активно використовується у виробництві: кора дерев, тріски, тирса, шишки.  Сільгоспугіддя для цих цілей виділяють: солому, паростки зернових культур після збору врожаю, кукурудзу і безліч інших джерел, включаючи курячий послід.

Секрети виробництва пелет

Все вище перераховане і багато іншого, що підходить для виготовлення паливних гранул, надходить великими партіями до місця виробництва.  Спочатку сировина сушиться, а потім подрібнюється в борошно в молотковій дробарці.  Після підготовки і зволоження сировини, прес-гранулятор створює знайому нам форму гранул, пресуючи подрібнені відходи.  При величезному тиску, частинки

 

деревини розігріваються до стану, коли з неї виділяється природний клей.  Таким чином, природна клейка речовина в дереві, це єдине, що впливає на збереження форми пелет.  Ніяких інших речовин хімічного походження в якісних пеллетах для цього не використовується.

 

 

Як вибрати пелети

Ціна, це превалюючий фактор у виборі пелет для опалення заміського будинку.  Але як показує практика, споживач, викинувши гроші на ледве тліючі гранули, в наступний раз, ставить пріоритетом якість.  Щоб вибрати якісні гранули, можна використовувати кілька основних характеристик.

  • Колір.Топливні гранули, не дарма часто називають деревними пелетами. Справа в тому, що відходи деревообробки показують найкращі цифри по тепловіддачі, щільності та міцності окремих гранул.  У той час як курячий послід або торф, не можуть похвалитися тими ж показниками.  Більшою мірою, відходи деревообробки в процесі змішування і пресування, створюють світло жовтуватий або коричневий колір кінцевого продукту, а торф і послід  будуть чорними або темно сірими.  Окремо варто зауважити, що гранули виходять темними і при додаванні деревної кори.  В цілому, вибираючи більш світлу продукцію, шанс отримати паливо з дерева, а не з чогось іншого, вище.

 

 

  • Цілісність і міцність. Відколи, тріщини, сильна рихлість поверхні можуть свідчити про нестачу деревини в гранулах. Лігнін, як головна природна речовина, що клеїть, при належній кількості  створює щільну, міцну структуру матеріалу.  Якщо гранули тріскаються і неоднорідні, то тут два варіанти: в гранулах мало дерева або його взагалі там немає, і все склеєне хімічними речовинами.

Плавучість і розчинність. Якісні гранули незмінно тонуть у воді і розчиняються у вигляді однорідної «кашки». Якщо розчинення не відбувається, значить, штучний клей точно присутній у складі. Повне розчинення, також не варто відразу брати за позитивний результат. Потрібно подивитися на осад, що утворився на дні посудини. Висока ймовірність, що ви побачите пісок або землю. Так буває, коли деревина під час виробництва знаходиться при постійному контакті з землею. Для домашніх котлів це неприпустимо.

  • Сертифікат. Якщо вам вдалося отримати сертифікат на гранули від продавця, потрібно подивитися на три характеристики: зольність, теплотворність, вологість. Бажані показники:
  • зольність – не більше 1%;
  • теплотворність – вище 4200 ккал/кг;
  • вологість – не вище 10%.

 

Сподіваємося, що наші поради допоможуть уникнути заробити недобросовісним продавцям, а Вам  насолодитися теплом за розумну плату.

Без категории

Коментарі вимкнені