Переваги використання твердопаливних котлів


 

З настанням холодів питання теплогенерації стає актуальним як для приватних домогосподарств, так і для шкіл, лікарень, невеликих підприємств.  Ціни на газ не можуть влаштувати всіх – газовий котел в ряді випадків стає руйнівним для скромного бюджету.

Альтернативою газовим агрегатів є твердопаливні пелетні котли, що працюють на відходах сільського господарства і деревообробної промисловості.

При утриманні газової котельні на вироблення 1 МВт тепла витрачається сума 1020 – 1140 гривень (1,02 – 1,14 грн. За 1 кВт), пеллетной – 370 – 460 гривень (0,37 – 0,46 грн. За 1 кВт  ).  При однакових темепературних режимах, зекономлених на використанні пеллетного котла, коштів вистачить як мінімум на ще один холодний сезон.

Варто більш детально зупинитися на котельних невеликої потужності (250-300 кВт), що опалюють приміщення площею до 3000 кв.  метрів.  Споживання тепла за опалювальний сезон для прикладу візьмемо рівним 526 Гкал.

При використанні для опалення газу його витрата в сезон складе близько 83 тисяч кубометрів, що в підсумку потребуватиме вкладень в розмірі 705 – 788, 5 тисяч гривень.  З урахуванням того, що газові котельні повністю автоматизовані, штат опалювачів містити не буде потрібно.  Єдиний недолік такого варіанту – занадто висока ціна палива.

При використанні для опалення дров їх витрата в сезон буде дорівнює 410 куб.метров.  Вкласти в придбання цього обсягу палива потрібно буде 82-103 тисячі гривень.  Дрова завантажуються в топку котла партіями, що потребують участі в процесі кочегара.  При середній зарплаті в 4 тис. Гривень на місяць за

 

6 місяців холодного сезону кочегару  доведеться заплатити 24 тис. гривень зарплати.  Загальні витрати в результаті складуть 106-127 тисяч гривень, що в шість (6,21) разів менше, ніж довелося б заплатити за газ.

При використанні для опалення вугілля його витрата складе близько 120 тонн, що потребуватиме вкладень в розмірі 216-264 тисяч гривень.  Вугільні котли не оснащуються автоматизованої завантаженням, тому також знадобиться оплачувати працю кочегара  (4 тисячі гривень на місяць протягом усіх шести місяців холодного сезону, разом 24 тис. Гривень).  Таким чином, загальні витрати складуть 240-288 тисяч гривень, що майже в три рази (2,74) менше суми, яку довелося б заплатити за газ.

Застосування пеллетного палива в якості альтернативи газу потребуватиме вкладень в розмірі 280-300 тисяч гривень (за 140 тонн пелет).  Котли на пеллетах автоматизовані, але вимагають нагляду і потребують періодичного чищення (приблизно раз на півтора-два тижні), тому знадобиться оплачувати працю кочегара.  Так як його роботу фізично важкої назвати складно, зарплату умовно можна прийняти рівну 2700 гривень на місяць (разом – 16200 гривень).  Загальні витрати на такий варіант опалення складуть 256,2-316,2 тисяч гривень, що в два з половиною рази (2,49) меншою, ніж сума, що витрачається на експлуатацію газової котельні аналогічної потужності.

З огляду на розмір зекономленої суми (472,3 тисячі гривень за кожен опалювальний сезон) і середню вартість пеллетной котельні продуктивністю 250-300 кВт, що становить 450-600 тисяч гривень, термін окупності устаткування складе максимум два сезони.

Використання в якості палива деревних гранул дає ще кілька вагомих переваг:

  • економія місця (на відміну від 120-тонного вугільного або 410 кубового дров’яного складу бункер під пелетне паливо невеликий; часто практикується щотижневе завантаження бункера деревними гранулами, що поставляються в Біг-бегах або мішках по 15 кг .;
  • екологічність (на відміну від великої кількості сажі ,що викидається в повітря вугільними котлами і засмічення території пилом

 

(тирсою при використанні дров) пелетні котли є «чистими» у всіх відношеннях);

  • висока безпека (низька пожежна та вибухонебезпечність);
  • надійність і високий рівень автоматизації;
  • доступ до всіх частин обладнання при обслуговуванні та ремонті.

Без категории

Коментарі вимкнені