Скільки пелет потрібно на зиму для опалення будинку


Пелети вже давно увійшли в ужиток європейських господарів, і зарекомендували себе як відмінна заміна дров або газу при автономному опаленні. Для України ж – це новинка, до якої більшість ставиться з осторогою. Наші співвітчизники не поспішають купувати пелетні котли, побоюючись, що вартість опалення та обслуговування в підсумку тільки зросте. І перше питання, що виникає у всіх, хто довірився досвіду Старого світла і збирається перейти на альтернативний вид теплоносіїв – скільки буде коштувати обігріти будинок в холодну пору року? Саме на це питання ми і постараємося дати відповідь нижче.

Досвід – син помилок важких
Найбільш просто обчислити необхідну кількість гранул в тому випадку, якщо автономне опалення вже встановлено і справно працює кілька років. Ви точно знаєте витрата використовується теплоносія, і, вирішивши перейти на нову систему, досить просто порівняти цифри. Дослідним шляхом виявлено, що спалювання однієї тонни пеллет дає стільки ж енергії, як:

п’ять кубічних метрів деревини;
п’ятсот кубів газу;
п’ятсот літрів дизеля;
сімсот літрів мазутного палива.
Наприклад, якщо ваш твердопаливний котел витрачав тридцять кубометрів дров за сезон на підтримку комфортної температури в будинку, то пелет для того ж тимчасового періоду буде потрібно шість тонн. Методом елементарної підстановки значень ви отримаєте приблизну кількість потрібних для роботи котла матеріалів.

Арифметика – основа основ
Зовсім інша ситуація, коли будівля нове або раніше обігріваються від централізованої мережі. Даних про витрату палива немає, а значить звернутися необхідно до усереднених значень. Звичайно, про абсолютну точності мови не йде, але інших способів розрахунку просто немає. Формула виглядає так:

70 * 100 * 24 * 180 * 0,7 / (питома теплота згоряння пелет)

де:

70 – середня кількість тепла, необхідну для обігріву одного квадратного метра будівлі, вважається в Вт / м2;
100 – загальна площа, яку необхідно обігрівати, підставити можна будь-яке значення, вважається в м2;
24 – годинник в добі, адже котел буде працювати день і ніч;
180 – середня кількість днів опалювального періоду, є варіативним значенням для регіонів з різним кліматом;
0,7 – навантаження котла, який вкрай рідко працює на повну потужність (вона була б дорівнює 1, але досягає цього значення тільки при температурі на вулиці рівній – 25 С), вважається в Вт / год;
останню цифру можна дізнатися у виробника, вимірюється вона в кВт / кг і для дерев’яних пелет приблизно дорівнює 4,7, солом’яних 4, а з соняшнику близько 5.
Наприклад, використовуючи паливо з деревних стружок або тирси, отримуємо, що на півроку роботи котла в стометровому будинку, його знадобиться чотири з половиною тонни.

Точно не скаже ніхто
Всі ці обчислення – тільки теорія. У реальному житті присутній занадто багато факторів, що впливають на реальні показники витрати пелет. Врахувати, і тим більше прорахувати їх все просто неможливо, адже до таких відносяться:

температура за вікном;
вітер;
рівень вологості;
якість пелет;
комфортний клімат для мешканців;
ефективність системи опалення;
наявність шару утеплювача на стінах будівлі;
частота відкриття дверей і вікон.
І навіть наявність протягів впливає на підсумковий витрата теплоносія. Точно значення ви дізнаєтеся тільки досвідченим шляхом, а наведена вище формула допоможе зорієнтуватися хоча б приблизно, щоб до кінця зими, коли холоду ще відчуваються, не залишитися без домашнього тепла і затишку.

Без категории

Коментарі вимкнені